Koupit dnes obal na jakýkoli mobilní telefon dnes není žádný problém. Hlavní klíčové slovo „obaly na mobily“ má poměrně vysokou vyhledávanost (3600 průměr za měsíc) a podle toho vypadá i konkurence. Prodejců je jako máku a výběr je tak velmi široký. Jako příklad jsme vybrali nenápadný eshop kvalitnishop.cz a pojďme se blíže podívat jak funguje.

Na hlavní klíčové slovo se nachází cca na 9. – 10. místě na první stránce google. To je výborné (nicméně do budoucna může být vytlačen na druhou stranu). Za eshopem stojí manželé Bíbrlíkovi. Tomáš Bíbrlík je z raných dob českého internetu spíše znám jako úspěšný affiliate prodejce zájezdů. Nicméně postupem času se našel právě v přímém prodeji a provozu internetového obchodu.

Stránka je postavena na systému eshop-rychle, webová služba o které jsme již dříve psali. Zkušený uživatel tedy okamžitě pozná základní šablonu. Nicméně je design hezky upraven a pravidelně obnovován. Žádná zbytečná grafika, jako loga a fotky přes celou plochu webu. Barvy jsou laděny do modrých vedoucích prvků se světlým pozadím, což je z uživatelského hlediska jedna z nejlepších kombinací. Skvělá přehlednost. V úvodním textu (který je mimochodem napsán velmi profi stylem) jsou jednoduše shrnuty všechny informace pro pohyb na webu a nejrychleší výběr vašeho obalu. Samozřejmě nechybí viditelný text informující o dárku. Silný marketingový prvek. Pod úvodním textem následuje klasika ve stylu několika ukázkových produktů. Celkové seo onpage nastavení velmi trpí samotnou strukturou šablony, kterou eshop-rychle využívá. Ať už se jedná o zbyteně indexovatelné odkazy v hlavičce, obchodní podmínky, dodací podmínky až po konkrétní úvodní produkty, které sežerou vždy po dvou odkazech. I přesto má homepagepřijatelných 180 odkazů. Textu je na homepage málo. Struktura kategorií je samozřejmě špatná a jsme zvědavi, zda se eshop-rychle v tomto konečně přiblíží šablonám nového prestashopu 1.6

Uspořádání kategorií a produktů je zcela v pořádku a přehledné. Kategorie pouzdra na mobily a obaly na mobily se pravděpodobně kryjou. Rozdělení kategorie je podle značky telefonu. Tedy hledáte konkrétní obal přesně na váš mobil, Kvalitni-shop drží skladem kolem 800 druhů obalů. To je vysoké číslo a pokryje většinu telefonů nabízených na českém trhu. Kromě obalů na mobily prodávají také doplňky jako kabely, ochranné fólie, přívěšky, stojánky, stylusy, Zajímvý je taky provoz FB page s 1300 fanoušky. To většina malých speciálek pořád ještě nemá. Svůj profil má i na Heuréka, kde jsou povětšinou velmi pozitivní hodnocení a recenze

Eshop má zcela jistě dobré tržby. Vzhledem k tomu, že nejsou plátci DPH, odadujeme roční obrat kolem 750 tisíc Kč. S průměrnou objednávkou 140 Kč to dělá cca 14 objednávek za den.To vůbec není špatné. Celkově bude eshop dlouhodobě udržitelný i přes vzrůstající konkurenci velkých prodejců. Výhodou je bezesporu dlouhá historie domény (od 2008), sklad a jednoduchý design umožňující rychlé hledání.