Tento portál vznikl v roce 2007 a patří mezi největší srovnávače cen v České republice.  Uživatelé tohoto webu využívají na několik milionů produktů a tisíce internetových obchodů. Nabízí porovnání cen obchodů, srovnávání cen až po poradnu, zajišťování recenzí produktů. A teď k portálu. Když si najedete na její stránky www.heureka.cz, tak se Vám objeví přehledný portál s řadou podkategorií.

A to od elektroniky, sportu, stavebnictví, hraček, dětského zboží až po bílé zboží, kosmetiku, jídlo, nábytek, knihy, kola, atd. Pokud nechcete projíždět jednotlivé kategorie, stačí nahoru do vyhledavače napsat, co sháníte. Po zadání např. sluchátka AirPods, Vám vyjedou veškeré obchody, kde je nabízejí od doporučených nabídek až po nejlevnější prodejny, které jsou ověřeny zákazníky. Můžete zde filtrovat i výdejní místa, kde byste si zboží nejraději vyzvedli. Pokud se chcete dozvědět i něco víc, tak podrobné informace naleznete v popise produktu.

Zároveň zde naleznete i recenze, tzn. Kolik hvězdiček má a kolik zákazníků by Vám tento produkt doporučilo a kolik nemá s tímto zbožím dobré zkušenosti. Popřípadě můžete využít poradny, kam si napíšete, co Vás na výrobku zajímá a oni Vám odpoví. Pak už jen kliknete na tlačítko koupit, vyplníte potřebné údaje, zaplatíte, zvolíte způsob dopravy či vyzvednutí osobně na prodejně a máte hotovo.