Na našem servru jsme doposud nepředstavili žádnou webou stránku z oblasti affiliate marketingu. Dnes toto napravíme a podíváme se na podrobnější analýzu stránek www.vibratorydildo.cz. Erotické hračky jsou velmi dobrým obchodním artiklem. Tyto produkty si dlouhodobě udržují poměrně vysokou marži (jednu z nejvyšších v oboru). Samozřejmě konkurence tomu odpovídá.

Internetové stránky vibratorydildo.cz jsou poměrně rozsáhlým průvodcem na erotické pomůcky. Detailněji popisuje vibrátory, dilda a venušiny kuličky. Doména funguje necelý rok a majitel domény nelze dohledat, což je ovšem v tomto oboru (affiliate) obvyklé. Na první pohled je patrné, že stránka byla sestavena podle předem důkladně promyšleného konceptu. Na tento koncept jsme již narazili na zahraničních webech podobného zaměření. Již samotná doména v sobě zahrnuje tři klíčová slova (vibrator, vibratory, dildo). Nejedná se typický reklamní web, kde Vám blikají bannery a několik vět textu o ničem. Celý web je strukturován na tři hlavní klíčová slova ( luxusní vibrátor , venušiny kuličky a dildo). Jejich obecnému popisu je věnovaná vždy samostatná page. Ta je strukturovaná do kapitol (s obsahem na záčátku page). V úvodu ukazuje shrnující tabulku s vybranými vibrátory a jejich stručnou charakteristiku a cenu. Kliknutím na ně se přesměrujete na spřízněný eshop (zde je to eshop ruzovyslon.cz). Dole v page je pak kapitola obsahující znovu výčet produktů a odkaz na recenzi unitř webu. Celá page je oživena obrázky (lze říct, že obrázky nejsou „závadné“ – nelze vidět intimní místa) k tématu. K tomu je občas doprovodný krátký text v uvozovkách. Jakoby úryvek z povídky o sexu, který má přiblížit popisovaný produkt (např. oboustranné dildo). Stránky s recenzemi mají podobnou strukturu u všech recenzovaných produktů. Recenze poměrně dlouhá a popisuje samotný produkt (jak výhody, tak nevýhody) i praktiky které je možno s ním provádět. Přiložen obrázek produktu. K tomu dva odkazy vedoucí na napojený eshop ruzovyslon.cz. Odkazy slibují zobrazit cenovou nabídku, další recenze a fotky. Vše z toho je pravda. Tady nelze webu nic vytknout. Recenzí je dostatek, navíc chytře odkazují na recenzi přimo na eshopu. Díky tomu mají tyto webové stránky jistě vysokou konverzi prokliku na eshop (což je podstata tohoto byznysu). Boční widget umístěný netypicky vpravo je chytře udělaný. Propaguje top produkt a přímo na něj odkazuje. Pod ním je menu strukturovaných odkazů na další pod – články na webu. Ty obecně popisují různé erotické pomůcky, jako nafukovací panna, lubrikační gel, erotické prádlo, umělá vagina apod.

Celkově je struktura webu sestavena podle doporučených pravidel goolge. Je vidět že tzv. seo je na vysoké úrovni, nicméně nemůže pravidla google nijak porušit, protože díky obecným textům i recenzím přináší novou informační hodnotu pro návštěvníky. Návštěvnost webu odhadujeme na maximálně pár desítek denně. Zatím. Potenciálně by se web mohl dostat až na sto – třista návštěvníků za den. Strukturu a úroveň textu na to web má. Samotný výběr spřízněného eshopu je více než zřejmá. Výše provize za prodané zboží se pohybuje od 16% a výše (celkem se můžete dostat až na 31%!). Protože máme aktivity odkazové marketingu rádi a web vykazuje vysokou informační a uživatelskou kvalitu, podpoříme stránky linkem.