Ebooky si získávají stále více příznivců. Jejich rozmach je v ČR patrný až v posledních dvou letech a význám stále není plně doceněn. Také proto, že v dobách předtím neexistovalo mnoho česky přeložených knih online. Knihkupci také prodej ebook oddalovali co nejvíce, protože elektronická kniha má podstatně nižší náklady na výrobu i prodej.

Rozvoj webů, které by se zabývaly prodejem čteček a ebooků kopíroval právě rozmách čteček. Mezi nejvýznamější české weby a prodejce ebooků je také rajknih.cz. Stránky se zabývají výhradně prodejem e- produktů a kromě e-knih zde naleznete také e-časopisy nebo audio knihy (knihy na poslech). Rozvoj elektronických knih začal jako první největší internetový obchod na světě Amazon. Jeho vlajková loď nazvaná Kindle je neprodávanější čtečka pro ebooky na světě. Kindle vypadá jako malý tablet s úhlopříčkou 6 palců (cca 15 cm). Je velmi lehký, plochý s matným displejem. Současné Kindle jsou dotykové a mají pouze jediné tlačítko zapnout / vypnout. Kapacita zařízení je 5 giga (přůměrné pdf s knihou je cca 1 MB.

Ráj knih je internetové knihkupectví elektronických knih i čteček kindle

Portál rajknih.cz provozuje společnost Wooky a.s. a předsedou představenstva je Lukáš Novák (nar. 1980). Nyní nabízí přes 12 000 knih z různých kategorií, stále ještě převážně od českých autorů. Kromě románů však můžete najít ekonomické a psychologické knihy, knihy o zvířatech, poezi, učebnice a další. Portál ve své současné podobě funguje od roku 2011 a je v podstatě první web s internetovými knihami. Za rok 2014 dle účetních výkazů vykazuje společnost ztrátu téměř milion korun. Rok 2013 na tom není lépe a jen v 2012 je vykázán zisk 60 tisíc korun. Buď zde dochází k masivní daňové optimalizaci nebo firma značně investuje do rozvoje (hlavně překladů či převodů z analogu na digitál, získávání autorských práv). Otázkou pak je, kdo takový to rozvoj platí.
Konkurenční výhodou je nabídka vlastní aplikace Wooky. Ta umožňuje pohodlně otevírat elektronické knihy na tabletu či mobilu a nemusíte si kupovat jiné zařízení. Aplikace je dostupná zdarma a lze přes ni nastavit různé parametry pro optimální čtení (výšku písma, font, barvu, pozadí a jas).

Webové stránky působí na první pohled velmi neúhledně a přeplácaně. Množství fotek a grafiky doslova „bije oči“ a uživatel má chuť okamžitě odejít. Navíc hned nenajdete rozdělení žánrů knih, ale musíte se proklikávat na další stránku. Logika webu není úplně zřejmá a člověk má pocit, že ne každá kniha funguje i na kindle (je tam odkaz „knihy na kindle“). Nicméně pokud už naleznete vaši kategorii, lze jí procházet dobře a knihy jsou rozmístěny přehledně. Chybí ovšem dobře viditelné obchodní podmínky, kontakty a způsob platby. Jediné kontakty jsou nakonec umístěny úplně dole. Ostatní je i po chvíli stále nedohledatelné. Je třeba ocenit snahu o rozvoj ebooků v ČR a stálé rozšířování portfolia knih. Nicméně portál jde správnou cestou, protože zájem o čtení skrze elektronické knihy vzrůstá a dá se říci, že toto pole je víceméně neobsazené.