Při hledání nových vhodných obchodních možností narazíte na zajímavé weby a eshopy. Při prohledávání silně konkurenčního slova „kabelky“ jsme narazili také na několik malých eshopů, které se snaží prorazit se svým zbožím mezi obry. Velmi sypmatický nám byl internetový obchod tery-kabelky.cz. Eshop je velmi mladý a stojí za ním dva mladí lidé. Právě osobní přístup s jakým se do budování eshopu pustili se nám hned zalíbil.
Kabelkový byznys patří k jedněm z nejostřejších a nejvíce konkurečních. Samotná klíčová slova jsou hodně vyhledáváná a pokud se vám z webem podaří dostat na první stránky, máte zaručenou vysokou návštvnost a tím i prodeje. I když dámské kabelky budou mít nižší konverzi. Jedná se o koukací produkt a zákaznice hodně vybírají než nějakou koupí. Obchod tery-kabelky.cz má výrazně slabší grafiku než jeho soupeři. Je to dáno začátky eshopu. Majitelé nechtějí zřejmě investovat velké částky do IT, raději je investují do produtků a levnějších služeb zákazníkům. Osobní přístup je poznat třeba ze záložky kontakty. Tam když najedete, uvidíte poměrně hezkou grafiku majitelů. Hned vidíte u koho máte tu čest nakupovat. Na web se dostanete i přes domenu terykabelky.cz, je přesměrovaná.

Obchod se chlubí všemi produkty skladem (zaručeně), což sice na stránkách píše každý obchod, ale realita je poté dosti odlišná. Zatím sice nemají moc produtků, ale to se časem zcela jistě změní. Obchod je postaven trošku jinak než ostatní. Dělení kategorií je dle barev, takže například černá kabelka, hnědá kabelka a další barvy. Na všechny kabelky se pak můžete podívat v hromadné kategorii.
Zboží patří k tomu levnějšímu, co na trhu můžete sehnat. Pokud tedy chcete shlédnout černé kabelky levně rozhodně se zde podívejte. Výhody: bohaté produktové info. Každá kabelka má kolem sedmi fotek. Fotky ze předu, boku, vnitřek ale také fotky s modelkou, kde můžete vidět jak produkt vypadá přímo na ženě. K tomu je široký výčet parametrů, kde je popsán každý detail kabelky (velikost uší, materiál, kování apod.). Tato část stránek je velmi zdařilá.
Nevýhody: trošku chaotický nákupní proces. Eshop funguje na základní Prestashop a je zde jejich pětikrokový objednávkový postup. Ten je naštěstí upraven, aby dávál smysl. Trochu vázne výběr platby a dopravy, kdy můžete být zmatení při platbě na dobírku nebo hotově (jedná se prakticky o to samé). Nicméně pokud zboží chcete, i tyto kroky zvládnete.

Obrat eshopu se špatně odhaduje. Funguje několik měsíců a ve vyhledavačích je zatím hodně vzadu. Díky nízkým cenám jej zákaznice najdou i nyní. Odhadujeme že doteď mohl vygenerovat do 20tis. obratu. Do konce roku se jistě obraty zvýší. Pořídit si kabelky levně je pro ženy lákavé a i přes horší grafiku a orientaci na webu si své zákaznice najde. Je téměř jistě, že rozvoj webu bude směřovat do lepších stránek, zjednodušení objednávkové procesu a také zřejmě větších aktivit na facebooku a obecně v reklamě