V posledních letech se navrací trend tapetování a tapety na zeď nabírají opět na oblíbenosti. Tapetovaní je sice o něco málo dražší než malování, za to vizuálně hezčí. Tapeta na zeď vytvoří mnohem hlubší prostorový efekt a vtiskne pokoji útulný až umělecký vzhled.

Kličové slovo tapety je poměrně komplikované na výklad protože se plete mezi tapety na zeď a tapety na plochu počítače nebo mobilního telefonu. Proto je za další hlavní klíčové slov považováno tapety na zeď, které má průměrnou vyhledávanost kolem 6600 za měsíc (zdroj: google.com). Portal VašeTapety.cz založil Zdeněk Přibyla před necelým rokem a velmi rychle se stal oblíbeným zdrojem nákupu tapet. Graficky není uvodní stránka žádné velké grafické umění, nicméně obsahuje hodně inspiračních fotek i doprovodného textu. Přehledné menu v hlavičce nabízí standardní kategorie jako Návody, Obchodní podmínky, Kontakt apod. Zajímavě jsou zpracovány obchodní podmínky kde v jejich úvodu jsou nejčastější dotazy, které zákazníci v obchodních podmínkách hledají. Vyjímečná je také položka kontakt, kde naleze citaci majetele webu i s jeho neformální fotkou s dvojící hlídačů eshopu.

Pokud jej srovnáme s konkurencí, najdeme tyto konkurenční výhody webu. Většina konkurenčních webů nepoužívá filtry, ale fototapety řadí přímo do různých kategorií. Pořád ale nejste schopni najít skupinu tapet jednoho vzoru (např. pruhy) a jedné barvy. Vždy je možné zvoli pouze kategorii červené, nebo vzro moderní apod. Je to logické, protože fototapet je několik tisíc a práce s přidáváním parametrů každé jednotlivé tapetě je nekonečná. Eshop www.vasetapety.cz však tuto vychytávku má vy můžete vyhledávat pohodlně tapety na zeď podle vámi přesně zadaných parametrů. Také návody jsou velmi přehledné. Naleznete tu podrobně popsaný celý proces tapetování vliesových fototapet, odstraňování tapet i lepení samolepící tapety. Na úvodní stránce nechybí rychlý sestřih tapetovaní vliesové fototapety. Přečíst by jste si rozhodně měli o tom, jak spočíta počet rolí nutných pro tapetování vaší plochy, jak tapetovat s raportem či co je to sesazení. Další konkurenční výhodou, kterou si web postupně buduje, galerie fotek od zákazníků. Pokud zašlete fotky před a po tapetování ve vašem bytě, dostanete zpět až 10 % z ceny tapet, které jste si předtím zakoupili na webu. Toto bude důležité například v budoucnu při realizaci facebook fun page.

Kategorie produktů jsou na hlavní stránce seřazeny velmi jednoduše. První kategorii tvoří tapety, které jsou hlavním prodejním artiklem celého webu. Po rozkliknutí se objeví několik podkategorií jako například tapety skladem ihned k dodání, nebo top 50 tapet, moderní vliesové tapety nebo dětské tapety na zeď. Produkty v jednotlivých kategoriích se mohou překrývat (mohou být ve více kategoriích). Na výběr je přes 3 000 tapet. Nyní probíhá na webu vasetapety.cz akce, kdy při nákupu minimálně tří tapet dostanete tapetovací nářadí zdarma. Další kategorie již nejsou tak dobře zpracovány. Jedná se o fototapety, samolepící tapety, lepidla a nářadí. Je zřejmě, že podíl obratu na těchto produktech je minimální. Celkově je web dosti přehledný a hlavně hledání je opravdu velmi pohodlné a intuitivní. Dodací možnosti jsou zatím pouze Balík do ruky od České pošty a osobní odběr. Nicméně po domluvě lze osobní odběr provést i jinde než na adrese provozovny. Obrat eshopu odhadujeme na jednotky miliónů ročně. U tapet, stejně jako u všech jiných produktů se podstatně snížila marže takže i několika miliónový obrat rozhodně není extra zlatý důl.